پرشین ورق

خط ویژه

آغاز موج جدید گرانی ها در بازار مقاطع فولادی

Print Friendly, PDF & Email
بازار مقاطع فولادی

امروز بازار مقاطع فولادی در شرایطی که نرخ پایه شمش بلوم در معاملات فردای بورس کالا نیز مانند قیمت پایه ورق در معاملات امروز، براساس ضریب 80 درصد منطقه CIS با رقم 12 هزار و 771 تومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده تعیین شد.

به گزارش نما پوشش پرشین ، پیش‌بینی می‌شود که با این روند قیمت پایه میلگرد نیز در معاملات روز چهارشنبه با نرخی حدودا 14 هزار و 250 تومانی تعیین شود، شاهد آغاز موج جدید گرانی مقاطع طویل فولادی در بازار مقاطع فولادی هستیم.

با توجه به رصد اولیه  از بازار مقاطع فولادی کشور، شاهد آن هستیم که با وجود رشد آرام 50 تومانی نرخ دلار در بازار آزاد و رسیدن آن به رقم 25 هزار و 750 تومان و در حالی که نرخ فروش اسکناس دلار روی تابلوی صرافی ملی نیز با افزایش 50 تومانی معادل 25 هزار و 720 تومان تعیین شده است، قیمت بیشتر انواع میلگرد آجدار بین 100 تا 400 و بعضا تا 600 تومان نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در این میان بیشتر تولیدکنندگان تیرآهن نیز قیمت محصولاتشان را تا 100 تومان در هر کیلو افزایش داده‌اند و اولین شنیده‌ها از بنگاه‌های تهران از رشد 10 تا 20 هزار تومانی هر شاخه از سایزهای پرمصرف تیرآهن ذوبی حکایت دارد.

در روز جاری اما بیشتر تولیدکنندگان محصولات حوزه نبشی و ناودانی تا اینجای کار قیمت محصولاتشان را ثابت نگه داشته‌اند و بعضا افزایش‌های 100 تومانی نیز در قیمت این محصولات مشاهده می‌شود.

همچنین با توجه به رقابت 21 درصدی برای خرید ورق گرم در معاملات امروز بورس کالا آن هم با وجود افزایش 18 درصدی قیمت پایه این محصول، خواه ناخواه از امروز یا فردا احتمالا شاهد شتاب گرفتن رشد قیمت انواع لوله و پروفیل در بازار آزاد نیز خواهیم بود؛ چراکه متاسفانه این روزها قیمت‌های بورسی و شیوه‌نامه‌ای بیشتر از شرایط رکودی بازار و نبود مشتری در افزایش قیمت‌ها موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *