پرشین ورق

خط ویژه

اولین شعله‌های کم‌سوی آتش گرانی مقاطع فولادی

Print Friendly, PDF & Email
گرانی مقاطع فولادی

به گزارش پرشین ورق ؛ در شرایطی که بعد از ناامید شدن برجام‌ دوستان از بازگشت بایدن به این توافق طبق مصاحبه دو روز پیش او با شبکه خبری سی‌بی‌اس، دو روزی است که موج تازه‌ای از رشد نرخ دلار در بازار آزاد آغاز شده است، در بازار آهن نیز بعد از تلاش‌های پراکنده برای افزایش قیمت محصولات از روز گذشته، امروز هم شاهد روشن شدن اولین شعله‌های گرانی بایدنی در بازار مقاطع طویل فولادی هستیم.

به نحوی که رصد  بازار فولاد کشور نشان می‌دهد که بیشتر تولیدکنندگان میلگرد آجدار نرخ محصولاتشان را بین 50 تا 300 تومان افزایش داده‌اند و البته بعضا ثبات نسبی یا حتی کاهش‌های پراکنده 70 تومانی برای جذب مشتری نیز در قیمت‌های این حوزه مشاهده می‌شود.

امروز همچنین برخی تولیدکنندگان نبشی و ناودانی نرخ محصولاتشان را ثابت نگه داشته‌اند و برخی دیگر قیمت‌هایشان را 200 تا 300 تومان افزایش داده‌اند؛ البته قیمت‌های اعلامی نبشی و ناودانی فولاد ناب تبریز ثابت است. این در حالی است که برخی تولیدکنندگان تیرآهن نرخ محصولاتشان را ثابت نگه داشته‌اند و برخی دیگر هم قیمت‌هایشان را تا 100 تومان افزایش داده‌اند.

گفتنی است؛ رصد آنلاین تابلوی معاملات مقاطع طویل فولادی در بورس کالا نیز نشان می‌دهد که عمده معاملات مقاطع طویل فولادی نه تنها با حجم بالایی از تقاضا مواجه شده بلکه رقابت 0.5 تا 4.5 درصدی نیز در بیشتر رقابت‌ها مشاهده می‌شود؛ البته همین قیمت‌های کشف‌‎شده نیز حدود 500 تومان از نرخ متوسط میلگرد یا تیرآهن در بازار آزاد پایین‌تر است و همچنان سیگنال گرانی مقاطع فولادی از بورس کالا مخابره نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *