پرشین ورق

خط ویژه

شتاب گرفتن روند افزایشی مقاطع فولادی توام با گرانی دلار

Print Friendly, PDF & Email
شتاب گرفتن گرانی مقاطع فولادی

در شرایطی که روند صعودی قیمت دلار در بازار آزاد امروز هم ادامه پیدا کرده، قیمت محصولات فولادی در بازار آهن نیز با وجود رکودی که همچنان به طور نسبی بر این بازار حاکم است، با شیبی نسبتا تندتر از هفته گذشته رو به رشد گذاشته و تقریبا در همه بخش‌ها شاهد روند افزایشی مقاطع فولادی به شکل محسوس و مطابق پیش‌بینی‌های قبلی هستیم.

به گزارش پرشین ورق ، به نحوی که براساس رصد اولیه  از بازار فولاد کشور ؛ امروز بیشتر تولیدکنندگان میلگرد آجدار نرخ محصولاتشان را بین 100 تا 300 تومان افزایش داده‌اند و البته برخی تولیدکنندگان این حوزه نیز نرخ‌هایشان را همچنان ثابت نگه داشته‌اند.

در این میان بیشتر تولیدکنندگان نبشی و ناودانی نیز قیمت محصولاتشان را بین 200 تا 400 تومان نسبت به نرخ‌های اعلامی روز سه‌شنبه بالا برده‌اند و فولاد ناب تبریز هم که از معدود شرکت‌های این حوزه بود که در روز پنجشبنه اعلام قیمت داشت، امروز نرخ بیشتر سایزهای نبشی و ناودانی تولیدی خود را 100 تومان بالا برده است و همگام با روند افزایشی مقاطع فولادی  بوده است.

وضعیت روند افزایشی مقاطع فولادی در بازار آزاد

در بازار تیرآهن نیز در قیمت‌های اعلامی کارخانجات رشد 200 تا 300 تومانی نرخ هر کیلو از این محصول مشاهده می‌شود و شنیده‌های اولیه ما از بنگاه‌های تهران هم از رشد محسوس 40 تا 60 هزار تومانی قیمت هر شاخه از سایزهای پرمصرف تیرآهن ذوب آهن اصفهان حکایت دارد. برخی شنیده‌های اولیه از بازار لوله و پروفیل نیز نشان می‌دهد قیمت این محصولات نسبت به روزهای پایانی هفته گذشته بین 300 تا 500 تومان افزایش پیدا کرده است.

لازم به ذکر است که امروز قیمت دلار نقدی در بازار آزاد ابتدا با رشدی 450 تومانی نسبت به عصر پنجشنبه و افزایش 2 هزار و 300 تومانی نسبت به عصر روز 16 بهمن به 26 هزار و 250 تومان رسید و البته دقایقی است که این نرخ 150 تومان کاهش پیدا کرده و به 26 هزار و 100 تومان رسیده است.

همچنین نرخ فروش اسکناس دلار روی تابلوی صرافی ملی نیز امروز در ابتدای بازگشایی این صرافی با رشدی 280 تومانی نسبت به عصر پنجشنبه و افزایشی یک هزار و 230 تومانی نسبت به عصر روز 16 بهمن به 24 هزار و 980 تومان رسید و البته بانک مرکزی هنوز تغییری در این نرخ ایجاد نکرده است.

کاهش قیمت خرید و فروش حواله‌جات دلار نیمایی

نرخ خرید حواله‌جات دلار در سامانه نیما در روز 23 بهمن با رقم 234هزار و 808 ریال ثبت شد که نسبت به روز سه‌شنبه افت 2 هزار و 366 ریالی را نشان می‌دهد. قیمت فروش حواله‌جات دلار نیمایی نیز در گزارش مربوط به روز کاری قبل با رقم 232 هزار و 239 ریال اعلام شده است که نسبت به روز یکشنبه افت 3 هزار و 797 ریالی داشته است.

امروز همچنین میانگین موزون هفتگی نرخ حواله‌جات دلار (متوسط نرخ خرید و فروش) در سامانه نیما منتهی به روز 23 بهمن با رقم 235 هزار و 92 ریال اعلام شد که نسبت به روز سه‌شنبه رشدی 122 ریالی را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *