پرشین ورق

خط ویژه

حاکم شدن آرامش نسبی بر بازار آهن کشور

Print Friendly, PDF & Email
ارامش بازار اهن متاثر از قیمت دلار

امروز در شرایطی که نرخ دلار در بازار آزاد با شیبی ملایم روی ریل نزولی قرار گرفته و قیمت فروش اسکناس دلار روی تابلوی صرافی ملی نیز نسبت به روز گذشته تغییری نکرده، بازار آهن نیز در آرامشی نسبی به سر می‌برد و نرخ مقاطع طویل فولادی در بازار آزاد عمدتا یا ثابت مانده یا با نوسانات اندکی مواجه شده است.

به گزارش نماپوشش پرشین ،  رصد اولیه  از بازار آهن کشور  نشان می‌دهد قیمت بیشتر انواع میلگرد آجدار در روز جاری ثابت اعلام شده است و البته برخی تولیدکنندگان این حوزه نرخ محصولاتشان را بین 50 تا 150 و در مواردی محدود تا 300 تومان کاهش داده‌اند.

امروز همچنین عمده تولیدکنندگان محصولات حوزه نبشی و ناودانی تا اینجار کار قیمت محصولاتشان را نسبت به روز گذشته تغییری نداده‌اند و همین ثبات نسبی در نرخ‌های اعلامی بیشتر تولیدکنندگان تیرآهن نیز مشاهده می‌شود. البته بررسی‌های ما از بنگاه‌های اصفهان از ثبات نسبی تا رشد حداکثر 30 هزار تومانی نرخ هر شاخه از سایزهای پرمصرف تیرآهن ذوبی حکایت دارد.

لازم به ذکر است که امروز نرخ دلار نقدی در بازار آزاد در ابتدایی بازگشایی با رشدی 150 تومانی نسبت به عصر دیروز به 23 هزار و 400 تومان رسید، اما در ادامه این نرخ با افتی 350 تومانی مواجه شد و فعلا روی رقم 23 هزار و 50 تومان ایستاده است.

در این میان اما بانک مرکزی بدون توجه به نوسانات دلار در بازار آزاد، از ابتدای صبح تا کنون قیمت فروش اسکناس دلار روی تابلوی صرافی ملی را بدون تغییر نسبت به بعد از ظهر روز گذشته با رقم 22 هزار و 430 تومان اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *