پرشین ورق

خط ویژه

نتیجه معاملات ورق فولادی در بورس کالا

Print Friendly, PDF & Email
قیمت ورق رنگی در بورس

به گزارش پرشین ورق ، نااطمینانی از روند قیمت محصولات فولادی و واکنش آن نسبت به اخبار و تحلیلات روزانه، ذهن معامله‌گران فولادی را نگران کرده است. نماد این دغدغه و نگرانی را به‌طور خاص می‌توان در عکس العمل و تحلیل معامله‌گران و مصرف کنندگان ورق های فولادی مشاهده کرد.
نوسانات قیمت ورق فولادی در بازار آهن، معامله گران فولاد را به دغدغه شدید دچار کرده است و در پی این روند افزایشی قیمت ورق های فولادی که باعث نگرانی معامله گران و مصرف کنندگان گردیده است.

روز گذشته؛ دوشنبه ۱۲ خرداد، ۴۰ هزار و ۲۳۸ تن ورق گرم و ورق سرد تولیدی فولاد مبارکه در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت. معاملات ورق سرد با قیمت میانگین ۹۲۵۳ تومان به ازای هر کیلو انجام شد.

امروز نوبت عرضه انواع ورق‌های فولادی در بورس کالا بود و عرضه‌ دو نوع ورق گرم تولیدی شرکت فولاد مبارکه در قالب مچینگ صورت گرفت. ارزش کل معاملات ورق‌های فولادی تولیدی شرکت فولاد مبارکه در بورس کالا امروز ۳۲۳.۳ میلیارد تومان بود.

در جدول زیر نتایج معاملات امروز انواع ورق فولادی در بورس کالا را ببینید. اطلاعات معامله نظیر میزان عرضه و تقاضا، قیمت پایه، قیمت میانگین و… در این جدول قابل مشاهده است:

معاملات ورق فولادی در خرداد
معاملات ورق سرد با قیمت میانگین ۹۲۵۳ تومان به ازای هر کیلو انجام شد.

مزایای عرضه فولاد در بورس کالا چیست؟

کشف نرخ عادلانه بر مبنای عرضه و تقاضا، انجام معاملات در محیطی امن و شفاف، کاهش هزینه‌های فروش و تأمین مالی، تبلیغ رایگان برای عرضه کنندگان حاضر در بورس کالا و بی نیازی به برگزاری مزایده از مزایای عرضه محصولات فولادی در بورس کالا به شمار می‌رود.

طی چند سال گذشته اقتصاد کشور با رکود مواجه بوده و در همین راستا بسیاری بنگاه‌های تولیدی، ظرفیت تولید خود را کاهش داده اند.

در این میان مدتی است که اوضاع اقتصاد کشور رو به بهبود نهاده اما به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اتفاق بزرگ و بازگشت رونق به اقتصاد، وابسته به عمران و ساخت و ساز در کشور است.

ساخت و ساز در کشور به طور کلی بخش‌های بزرگی از صنعت از جمله تیرآهن و میلگرد و مواد اولیه آن یعنی فولاد را شامل می‌شود و به دنبال رونق بخش عمرانی، افزایش تولید این محصولات را نیز شاهد خواهیم بود. به عقیده کارشناسان لازمه خروج رکود در بازار فولاد شکل گیری تقاضای جدید در بازار است؛ به عبارتی باید طرح‌های عمرانی جریان بگیرند تا وضع بازار رو به بهبود حرکت کند.

در این میان یکی از راهکارهایی که برای خروج از رکود در نظر گرفته شده اعمال سیاست‌های تشویقی و تسهیلاتی از سوی دولت در بخش مسکن است.

حجم بالای معاملات فلزی در بورس کالا

مدیر کالا و انرژی کارگزاری بانک سپه در پاسخ به این‌که آیا میزان عرضه و تقاضا در بورس به گونه‌ای است که به کشف قیمت رقابتی منجر شود، گفت: قطعا همین طور است، در جریان معاملات سال‌های اخیر، رینگ محصولات صنعتی و معدنی پویا و تعداد شرکت کنندگان بالا بوده است؛ در واقع یکی از با ارزش‌ترین و پرمعامله‌ترین بازارهای بورس کالا مربوط به معاملات محصولات فلزی با حجم بالایی از معاملات بوده و در حال حاضر نیز این بازار بخش بزرگی از معاملات بورس کالا را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل متوقف شدن پروژه‌های دولتی شاهد کاهش حجم معاملات فولاد، میلگرد و تیرآهن هستیم و همین مساله باعث می‌‌شود که تقاضا در این بازار کاهش پیدا کند.

آرمات با ابراز امیدواری نسبت به اینکه پروژه‌های بزرگ دولتی در آینده‌ای نزدیک در جریان بیفتد، گفت: در این صورت می‌‌توانیم دوباره شاهد معاملات پر رونق محصولات فلزی از جمله تیرآهن و میلگرد در بورس کالا باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *